top of page

Vandreforestilling på Akershus festning med påfølgende grillsamling i befalsmessen

Den aller siste maidagen opprant med sol og god temperatur.  Alt lå til rette for en fin ettermiddag og kveld.  Og det ble det til gangs!  Litt over klokken 14 møttes rundt 20 klubbmedlemmer ved Akershus festning.  Og for aller første gang i klubbens historie stilte mange med sine respektive bedre halvdeler.  Det viste seg å være meget vellykket, og mye kan tyde på at også neste års juni-ekskursjon blir med følge.

 

Skuespiller og kunstner Ross Kolby hadde regien og tok interesserte og lydhøre tilskuere med på vandreforestillingen ‘Krigens Skjebner’ (se mer her:https://www.krigensskjebner.no/).  Det ble en opplevelse vi som deltok sent vil glemme.  Kolby sin dramatisering av hendelser på og rundt festningen i krigsårene 1940-45 er ganske enkelt fabelaktig.  Personlig hadde jeg stor glede av den for meg ukjente og meget dramatiske (men bare delvis vellykkede) flukten fra Kronprinsens kruttårn.


Etter forestillingen valgte flere av oss å forfriske seg med en kald pils på Kontraskjæret etter et par timer i stekende sol, før ferden gikk videre til Huseby.  Der vanket det en leskende og slagkraftig velkomstdrink, kyndig mikset av hobbybartender Askheim.  Årets variant var ‘Paper Plane’ for den interesserte leser.  Deretter kunne grillmesterlauget by på tidenes grillmeny, der det ikke manglet noe som helst, snarere tvert i mot.  På menyen var det blant annet marinert kylling, biff og en strålende bratwürst i tillegg til et rikholdig utvalg salater.


Når sommerregnet drev inn over forsamlingen rundt klokken 22:00, var det på tide å komme seg hjem etter nok en minneverdig klubbsamling.  Befalsklubben ønsker med dette alle lesere en riktig god sommer!


Tekst: Ola Gaute Askheim Aas

Foto: Erling Eikli / Magnar Minsås


SE FLERE BILDER...Comments


Utvalgte
Siste
Følg oss
  • Wix Facebook page
bottom of page